»Pravim kar, da se imenujemo st. Peter family (družina sv. Petra, op. n.), ker smo nekateri skoraj več tukaj kot doma, tako da tudi ta druženja ob nedeljah, to je čudovito.«
»Iz več razlogov je pomembno, da smo del mednarodne romarske poti, da ta pot teče mimo Slovenije, tudi skozi Malečnik in potem naprej na Hrvaško.«
»Tukaj sem rojena, krščena, birmana, poročena, tu je bilo moje otroštvo, moji starši so bili veliko vključeni tukaj, skratka, to je moj drugi dom na neki način.«
»Že 500 let tukaj poteka neprekinjena romarska tradicija, cerkev ima čudodelni kip, star prav tako približno 500 let – leseni kip Device Marije z detetom, ki je tudi čudežni kip, kajti izpričano je, da so se na priprošnjo gorske Marije dogajali čudeži.«
»Vmes me je bolezen premagala, nisem mogla delati pet, šest let. Zdaj pa spet poskušam urejati cerkev, skrbim za njeno čistočo, da se romarji dobro počutijo, ko pridejo sem.«
»Status, ki ga je Marijini cerkvi na Gorci podelil papež Frančišek, ki je velikega pomena ne samo za Marijino cerkev na Gorci, ampak predvsem za romarje, obiskovalce te cerkve, ki prihajajo od vsepovsod, to niso samo Malečničani, to so romarji iz vse Slovenije.«
»Prvič v svoji zgodovini je morala Cerkev govoriti v slovanskem jeziku. Vse je bilo treba povedati v jeziku, ki ga Cerkev dotlej ni uporabljala, in zato je morala vzpostaviti ustrezno terminologijo.«
»Vse, kar se zgodi v Cerkvi, se mora zgoditi z mladimi.«
»Cerkev ne more oznanjati Kristusa brez mladih. Ne more obhajati zakramentov brez mladih.«
»Povabili smo vse vidnejše strokovnjake, od arheologije do umetnostne zgodovine, ki bodo razložili vso dodatno simboliko te cerkve.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju